Bestrijden discriminatie lesbiennes, homo- en biseksuelen, transgenders en mensen met een intersekseconditie
De Partij voor de Dieren ziet het als taak van de overheid om overal waar sprake is van achterstelling van groepen - zoals vrouwen, etnische minderheden en lesbiennes, homo- en biseksuelen, transgenders en mensen met een intersekseconditie (LHBTI) - zorg te dragen voor volwaardige integratie en gelijkberechtiging.
Daarom willen wij:
- Een verbod op LHBTI-discriminatie, net als op discriminatie wegens godsdienst, ras etc., expliciet opgenomen wordt in artikel 1 van de Grondwet.
- Transgenderdiscriminatie en discriminatie van mensen met een intersekse-conditie verboden wordt in de Algemene wet gelijke behandeling. In de wet wordt de term ‘hetero- of homoseksuele gerichtheid’ bovendien vervangen door ‘seksuele gerichtheid’. Zo worden ook biseksuele en aseksuele mensen wettelijk beschermd.
- Dat er met kracht wordt opgetreden tegen alle uitingsvormen van discriminatie: mannen en vrouwen moeten een gelijke beloning krijgen voor gelijk werk; homoseksuele paren moeten gelijke rechten krijgen als heteroseksuele paren.
- Dat de officiële geslachtsregistratie afgeschaft wordt.
- Dat de overheid een krachtig LHBTI-emancipatiebeleid voert en investeert in LHBTI-emancipatie in het onderwijs. LHBTI-leerlingen en -leraren zijn welkom op iedere school.
- Er een einde moet komen aan het fenomeen weigerambtenaar.
- Homoseksuele leerlingen en leraren moeten welkom zijn op iedere school.
- De overheid moet een krachtig LHBTI-beleid voeren en moet investeren in LHBTI-emancipatie in multiculturele en religieuze kringen.
- Vormen van meerouderschap, waarbij een kind wordt opgevoed door bijvoorbeeld een lesbisch koppel en een homoman, moeten wettelijk erkend worden.
- Er moet een niet-commerciële draagmoederbank komen en de overheid moet haast maken met het verruimen van de mogelijkheden van een draagmoeder voor homostellen.
- Dat geweld met een discriminerende achtergrond zwaarder bestraft wordt. De politie registreert geweld tegen homo’s, lesbiennes, biseksuelen, transgender mensen en mensen met een intersekseconditie. De aanpak van anti-LHBTI-geweld blijft topprioriteit bij politie en justitie.
Het standpunt Bestrijden discriminatie lesbiennes, homo- en biseksuelen, transgenders en mensen met een intersekseconditie is onderdeel van: Emancipatie
Help mee aan een betere wereld
Word lid DoneerGerelateerd
Bijdragen
Moties
Nieuws
- 16 mei 2019 Bijdrage Van Kooten debat over de LHBTI-monitor 2018 en over de Nashvilleverklaring
- 26 september 2018 Bijdrage Van Kooten aan debat over wet uitbreiding geboorteverlof
- 12 september 2018 Bijdrage Femke Merel van Kooten aan AO Vreemdelingen- en Asielbeleid
- 5 april 2018 Bijdrage Arissen AO Emancipatiebeleid
- 6 april 2017 Bijdrage Arissen debat over discriminatie en racisme 6-4-2017
- 13 november 2020 Motie over een einde maken aan verklaringen die homoseksualiteit afwijzen
- 1 juli 2020 Motie over het niet mogen weigeren van leerlingen door bijzondere scholen
- 1 juli 2020 Motie over het verbod op discriminatie betrekken bij de kwaliteitseisen voor uitzendbureaus
- 16 mei 2019 Motie Zorg voor betere borging (rechts)positie Roze in Blauw in de politieorganisatie
- 16 mei 2019 Motie verbeter arbeidsmarktpositie transgenderpersonen
- 16 mei 2019 Motie maak leerlijn LHBTI discriminatie vast onderdeel op de politieacademie
- 16 mei 2019 Motie Van Kooten-Arissen c.s. hijs jaarlijks de regenboogvlag in de plenaire zaal van de Tweede Kamer