13 april 2026
PvdD: laat geen schepen met dieren vertrekken naar conflictgebieden
Foto: Animals International
De Partij voor de Dieren wil dat de EU maatregelen neemt zodat er geen schepen met levende dieren meer vertrekken naar gebieden die momenteel onveilig zijn. Europarlementariër Anja Hazekamp (Partij voor de Dieren) heeft de Europese Commissie gevraagd om een lijst op te stellen met landen die momenteel te onveilig zijn om er schepen heen te sturen.
“Door aanvallen op schepen, infrastructuur of het sluiten van havens kunnen dieren gewond raken of gedood worden. Ook de mensen die met de dieren werken, zoals bemanningsleden en dierenartsen, lopen gevaar. Het transport van levende dieren naar conflictgebieden is totaal onverantwoord en moet opgeschort worden,” aldus Hazekamp.
Onder meer in Duitsland werd al een verbod afgekondigd op transport van dieren naar en door Bahrein, Irak, Iran, Israël, Jemen, Jordanië, Qatar, Koeweit, Libanon, Oman, de Palestijnse gebieden, Saoedi-Arabië, Syrië en de Verenigde Arabische Emiraten. De Partij voor de Dieren wil dat het verbod Europawijd gaat gelden.
Ook diverse dierenwelzijnsorganisaties, waaronder Eurogroup for Animals, hebben opgeroepen om het transport van dieren op te schorten naar het Midden-Oosten en andere gebieden die getroffen worden door vijandigheden.