Natuur verbinden en beschermen
Onze idealen
- Natuurbeleid wordt weer de eerste taak en verantwoordelijkheid van het Rijk in plaats van die van provincies, inclusief resultaatsverplichting voor natuurherstel, met concrete en afrekenbare termijnen en doelstellingen.
- De verantwoordelijkheid voor de Oostvaardersplassen wordt Rijksbeleid en is niet langer de verantwoordelijkheid van de Provincie Flevoland.
- De oorspronkelijke Ecologische Hoofdstructuur (EHS), een netwerk van aaneengesloten natuurgebieden, wordt in zijn geheel uiterlijk in 2025 alsnog gerealiseerd. Natuurgebieden van de overheid worden niet verkocht.
- Natuurgebieden die bijna onomkeerbaar zijn aangetast, worden met voorrang aangekocht, hersteld en waar mogelijk verbonden met andere natuurgebieden.
- Activiteiten en projecten die ten koste gaan van bestaande natuur, mogen alleen doorgaan als ze aantoonbaar en essentieel bijdragen aan duurzaamheid op lange termijn. Als opoffering van natuur onvermijdelijk is, wordt vooraf en in de directe omgeving een dubbele hoeveelheid natuur gecompenseerd.
Natuur is van groot belang voor de biodiversiteit en voor het welbevinden van mens en dier. Daarom is het belangrijk om te zorgen voor voldoende natuur, zodat alle belangen kunnen worden gediend. Grote aaneengesloten gebieden waar dieren rust kunnen vinden en waar de biodiversiteit kan opbloeien. Dan is er ook voldoende ruimte voor mensen om van de natuur te genieten.
Toch bungelt Nederland onderaan in de EU als het om de hoeveelheid natuurgebieden gaat en worden natuurgebieden door de overheid letterlijk in de uitverkoop gedaan. De Partij voor de Dieren wil dat de natuur die we nog overhebben in Nederland blijft en wordt uitgebreid. We willen dat het oorspronkelijke plan om natuurgebieden met elkaar te verbinden (de ecologische hoofdstructuur) alsnog wordt uitgevoerd, zodat planten- en diersoorten betere kansen krijgen, en de hoeveelheid natuur toeneemt en robuuster wordt.
Het standpunt Natuur verbinden en beschermen is onderdeel van: Een leefbare Aarde voor al haar bewoners
Help mee aan een betere wereld
Word lid DoneerGerelateerd
- 15 december 2021 Motie Van Raan c.s. over de Mijnbouwwet en het niet kunnen instemmen met het winningsplan
- 15 december 2021 Motie Van Raan over niet toestaan dat zandsuppletie ingezet wordt als compensatie voor bodemdaling door gaswinning bij Ternaard
- 15 december 2021 Motie Van Raan c.s. over lozingen van vervuild productiewater niet toestaan
- 2 december 2021 Motie Vestering over een plan om minimaal 150.000 hectare natuur toe te voegen aan Natuurnetwerk Nederland
- 21 april 2021 Motie Vestering over het aanleggen van extra groengebieden bij grote steden
- 21 april 2021 Motie Vestering over het niet langer gebruiken van vervuild bouwpuin voor wandelpaden in natuurgebieden
- 8 maart 2022 Vragen Van Esch en Wassenberg over het bericht ‘Slib storten in diepe plas zorgt niet altijd voor betere natuur’
- 7 maart 2022 Vragen Van Esch en Wassenberg over het bericht “Demonstratie tegen 'verpretparking' Henschotermeer: 'Willen duidelijk signaal afgeven'”
- 23 april 2021 Vragen Vestering over het onrechtmatig doden van konikpaarden en heckrunderen in de Oostvaardersplassen